ÜRÜN GRUPLARIMIZ
Ekran System

KULLANICI TEMELLİ TEHDİTLERİ DENETLEYİN, TESPİT EDİN ve ANALİZ EDİN

İç tehlikelere karşı büyüyen zafiyet

Şirket verisine yönelik kullanıcı temelli saldırılar ve bu saldırıların sebep olduğu zararlar gittikçe artmaktadır. Saldırı mağdurlarının toparlanma süreci zordur ve bu saldırıların etkisi uzun sürelidir. İç tehditin tabiatı gittikçe zorlaşmakta ve çalışan ve ayrıcalıklı bilgi işlem personelinin güvenlik denetlemesinde odaklanmasını gittikçe zorlaştırmaktadır. Artık iş ortaklarının, tedarikçilerin, erişim izni yüksek olan üstlenicilerin ve yönetici imtiyazlarına sahip üçüncü parti hizmet tedarikçilerinin denetimi gerekmektedir.

Çözüm

Ekran System terminal, yerel bilgisayarlar ve sanal makinelerde bulunan her kullanıcının ekranını kayıt ve analiz imkanı sağlayan şirket güvenliğine yönelik çağdaş yazılım çözümüdür. Linux, Windows ve Citrix platformları desteklenmektedir.

Ekran System ile yapılandırma ayarlarından kullanıcı ve system yönetimi eylemlerine herhangi bir vakayı araştırmanız için sunucu üzerinde herhangi bir aktiviteden haberdar olursunuz. Kelime ile arama yapabileceğiniz kayıtlı kullanıcı eylemleri, gerçek zamanlı hedef olayları, analiz etmesi kolay denetleme sonuçları ve ileri düzey yaratılan raporlar şirketlerin kendilerini korumasını, dahili veri suistimalini, rakip temaslarını, veri ve altyapı irtikabı, sahtekarlık durumlarını önlemeyi ve HIPAA, PCI, SOX ve DPD düzenlemelerine göre uygunluğunu sağlar.

Nasıl Çalışır

Iş istasyonuna kurulduktan sonra Ekran Systemaktif uygulama ismi, etkin pencere ismi, URL adresleri, basılan tuşlar, girilen komut vb. üstveri ve kayıtlı oturumların hepsinin videosunu kaydeder. Ekran System üstveri bilgilerini aratabileceğiniz Web tabanlı panelin yanında tam fonksiyonle oynatım özelliği sunar. İlgili kayıta doğrudan giden gerçek zamanlı uyarılar ve USB engelleme yeteneği denetiminizi önetkin hale getirir.

En İyi Satın Alınabilirlik

Ekran System denetlenmesi gereken son kullanıcı cihazı sayısı kadar Ekran Client olarak lisanslanır. Sunucu ve Yönetim aracını içeren tüm yönetim bileşenleri kurulum ile birlikte ücretsiz olarak temin edilir. Çözümümüz kurulumda denetleme sonuçlarını size daha az maliyet ile sağlayacak MSSQL ticari veritabanını ve ücretsiz Firebird katıştırılmış veritabanlarını desteklemektedir.

MUHTEMEL TÜM İHLALLERİ ARAŞTIRIN, TEFTİŞ EDİN ve ÖNLEYİN!!

Kullanıcı Aktivitesini Denetleyin – Tüm eylemleri için kelime araması yapılabilir video kayıtlar yaratın

Ekran System ile system yöneticileri ve diğer imtiyazlı kullanıcılar dahil tüm ağ kullanıcılarınızın işlemlerini control edebilir ve tüm eylemlerinden emin olabilirsiniz. Ekran System tüm yerel, uzak ve terminal oturumlarının video kayıtlarını yaratır. Ekran System ile hiç bir şey saklı kalmaz. Kayıt sistemi evrenseldir ve bu sayede tüm kullanıcıların ekran görüntüleri kaydedilir. Ürün tüm ağ protokolleri, uygulamalar ve tüm mimari tipleri için (AD veya AD olmayan kullanıcılar) çalışır. Ekran System Citrix, Terminal Services, VNC, Uzak Masaüstü erişimi ve daha fazla yapılandırmayı destekler.

Denetleme sonuçlarını analiz edin – şüpheli kullanıcı davranışlarını keşfedin

Ekran System tüm kullanıcı oturumlarını, imtiyazlı kullanıcılar dahil kaydeder ve bu kayıt işlemlerinden kaçınmak imkansızdır. Her video kaydı etkin uygulama ismi, etkin pencere başlığı, URL adresleri, basılan tuşlar, vs. gibi yazılı üstveri ile sunulur. Anahtar kelime tabanlı arama seçeneği geçmişe yönelik kullanıcı eylem analizi ve vaka teftişinde etkili bir araçtır. Uyarı özelliği system güvenliğini olay olmadan önce reaksiyon vermenize olanak sağlar, şüpheli olaylara ve kullanıcı eylemlere daha çabuk müdahale edebilmenize imkan verir. “Live” oturum ile gerçek zamanlı olarak herhangi bir kullanıcının etkinliğini takip edebilirsiniz.

Zararlı aktiviteyi inceleyin – olay zincirini geri kazanın

Şirket güvenliğinizde bir gedik oluştuğundan şüphelendiğiniz zaman, durumun ne olduğunu belirtleyebilmek, olaya kimin karıştığını bulabilmek, hangi eylemlerin gerçekleştiğini öğrenmek ve sorunun hedefini bulmak hayli zordur. Ekran System size her bilgisayarda ve terminal sunucuda neler olduğuna dair tam ve detaylı bilgi sunar. İlgili cihazların kayıtlarını kullanarak vakanın net bir görüntüsünü oluşturabilir ve karar almak için daha isabetli olgularla hareket edersiniz. Video bölümlerini adli biçimlere ihraç edebilme yeteneği soruna ait videoyu yargı, yasal danışman, yönetici ya da yürütme kuruluyla kolayca paylaşabilmenize olanak sağlar.

Daha fazla bilgi için

Daha fazla bilgi için satış yetkilinizle görüşebilirsiniz. 

The best affordability 

Sistem Arena Bilişim ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. Copyright © 2018 Tüm hakları saklıdır.